Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów – Poznań

Założenie własnej działalności gospodarczej oraz jej prowadzenie zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. O ile sama rejestracja firmy nie jest problematyczna, to już kwestie związane z księgowością, mogą takimi być. Właśnie wtedy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która oferuje kompleksowe prowadzenie ksiąg rozrachunkowych. Jest to usługa skierowana do wszystkich przedsiębiorców zarówno tych makro, średnich, jak i mikro.

 

Pierwszym krokiem do założenia własnej firmy jest wybór formy działalności. Wiąże się to też z wyborem formy prowadzonych ksiąg podatkowych, co bardzo często może okazać niełatwym zadanie, szczególnie dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Często okazuje się, że sami nie jesteśmy w stanie sprostać obowiązkom i potrzebujemy pomocy specjalistów już na etapie podejmowania tych decyzji, a następnie księgowości m.in. w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. W Poznaniu oferowany jest szeroki zakres różnych usług, ale Business Outsourcing Szlachetka specjalizuje się w profesjonalnej obsłudze ksiąg handlowych w oparciu o ustawę o rachunkowości. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, które posiadamy, gwarantujemy, że dokumentacja będzie rzetelna, bezbłędna, prowadzona w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

 

Odpowiednie prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Ma również bardzo duży wpływ na płynność finansową oraz sprawy księgowe nie tylko na co dzień, ale również w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego. Usługa prowadzenia ksiąg rozrachunkowych w Poznaniu to gwarancja, że firmy nie będą musiały samodzielnie się tym zajmować.

Znajomość prawa

Wiele osób, które dopiero zakłada własne firmy nie jest świadomych tego, ile formalności jest z tym związane. Co ważniejsze, zdecydowana większość z nich nie do końca orientuje się w aktualnych przepisach księgowych. Właśnie w tym mogą pomóc nasi specjaliści z Business Outsourcing Szlachetka, którzy zajmą się kompleksowo prowadzeniem ksiąg rozrachunkowych w każdej firmie.

 

Prowadzenie działalności gospodarcze wiąże się z koniecznością zorientowania się w obowiązujących przepisach. Trzeba wiedzieć, jakie obowiązki nas dotyczą, ponieważ ich niewypełnianie może wiązać się z wysokimi sankcjami. Ze szczególną ilością obowiązków wiąże się prowadzenie ksiąg rachunkowych. W Poznaniu powstaje wiele podmiotów objętych obowiązkiem prowadzenia pełnej księgowości. Księgowi Business Outsourcing Szlachetka są doświadczeni, a przy tym na bieżąco śledzą wszelkie zmiany, jakie zachodzą w prawie (np. ustawie o rachunkowości). Właśnie dlatego warto powierzyć nam prowadzenie swojej księgowości, żeby mieć pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa.

Kogo dotyczy obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Przepisy związane z księgowością oraz wykazywaniem ewidencji stanu finansowego swojej firmy bardzo często są niezrozumiale dla osób bez odpowiedniej wiedzy. Właśnie dlatego przedsiębiorcy decydują się na to, żeby prowadzenie ksiąg rozrachunkowych zlecić profesjonalistom.

 

Jeśli mają Państwo wątpliwości dotyczące rachunkowości, warto zwrócić się z nimi do specjalistów z Business Outsourcing Szlachetka. Nasi księgowi podpowiedzą, które przepisy dotyczą przedsiębiorców. Przedsiębiorca nie zawsze ma swobodę w wyborze formy księgowości, ustawa o rachunkowości oraz przepisy podatkowe w wielu przypadkach determinują ten wybór. Kryterium jest nie tylko forma prawna przedsiębiorstwa, są nim także przychody. Osoba fizyczna może również na zasadzie dobrowolności wybrać pełną księgowość. Co daje prowadzenie ksiąg rachunkowych? Przede wszystkim pełny wgląd w działalność, skuteczne i praktyczne narzędzie do podejmowania decyzji biznesowych. Z usług Business Outsourcing Szlachetka można skorzystać nie tylko decydując się na prowadzenie ksiąg rachunkowych w Poznaniu, współpracujemy też z podmiotami w województwa wielkopolskiego.

 

Według wszelkich przepisów prowadzenie ksiąg rachunkowych powinno odbywać się rzetelnie i bezbłędnie. Co ważne, zapisy muszą być regularne i zgodne w rzeczywistą sytuacją, tak żeby w każdej sytuacji móc do nich zajrzeć.

Kogo dotyczy obowiązek prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów?

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności każdy przedsiębiorstwa czy podmiot prawny może wybrać sposób rozliczania z fiskusem dla siebie. Jest to jednak obowiązek dla każdej działalności gospodarczej, a przepisy prawa regulują, w jaki sposób należy to robić.

 

Podmioty, którym ustawa o rachunkowości umożliwia wybór mogą zdecydować się na inne, prostsze formy księgowości. Możliwe jest wtedy prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, czy też ewidencji ryczałtu. Jesteśmy również przygotowani do obsługi podmiotów gospodarczych w tym zakresie. Oferujemy prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów w Poznaniu , jak i poza Poznaniem.

 

Prawo wyboru tej formy księgowości dotyczy osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych oraz partnerskich. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, czyli pełnej księgowości jest obowiązkowe dla spółek handlowych, osób fizycznych, jednostek organizacyjnych czy gmin, powiatów i województw. W Bussiness Outsourcing Szlachetka udzielamy niezbędnego wsparcia wszystkim podmiotom, którzy mają obowiązek prowadzenia księgowości. W KPiR ewidencjonujemy przychody oraz poniesione koszty. Jest to przede wszystkim ewidencja dla celów podatku dochodowego, choć umiejętne jej prowadzenie również pozwala na uzyskanie większej ilości informacji. Profesjonalne prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów w Poznaniu i nie tylko to również (obok prowadzenia ksiąg rachunkowych) specjalność Business Outsourcing Szlachetka. Nasi księgowi dbają również o bieżące śledzenie przepisów w tym zakresie. Dokumentacja jest prowadzona w taki sposób, aby nie narażać podatnika na sankcje związane z ewentualnymi błędami czy niedopatrzeniami. Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów nie należy do łatwych zadań, dlatego warto zwrócić się do specjalistów.

 

Oferujemy nasze usługi wszystkim przedsiębiorcom z różnych branży i obszarów działań. Gwarantujemy prowadzenie księgowości rzetelnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki nam nie będziecie musieli Państwo zajmować się wszystkim samodzielnie i martwić się o popełnienie błędu. Oferujemy profesjonalizm oraz szeroki zakres świadczonych przez nas usług. Zachęcamy do kontaktu z nami.