Inne

Zmiany w CEIDG od 18.05.2016 r. w zakresie możliwości zgłoszenia wyboru formy opodatkowania

Od dnia 18.05.2016 r. dzięki zmianom ustawy o swobodzie działalności gospodarczej nie tylko podatnicy rozpoczynający działalność ale również podatnicy kontynuujący działalność gospodarczą, będą mieli możliwość zgłoszenia wyboru formy opodatkowania oraz sposobu opłacania zaliczek (uproszczonego, kwartalnego, miesięcznego) za pośrednictwem CEIDG. Jednocześnie nadal będzie możliwe dokonanie takiego zgłoszenia w drodze pisma skierowanego do właściwego urzędu skarbowego.

Podatnicy kontynuujący działalność po raz pierwszy będą mogli skorzystać z tej możliwości wybierając formę opodatkowania na rok 2017.

  1. Czy jest tak jak tu: https://www.eporady24.pl/zmiana_formy_opodatkowania_w_trakcie_roku_podatkowego,pytania,15,94,5478.html tzn. że trzeba do 20 stycznia danego roku zmienić sposób opodatkowania? bo to artykuł z 2011 czy 2012 r. i nie wiem jak jest aktualnie. szykują mi się duże przychody i obawiam się wejścia w kolejny próg podatkowy, myślę o podatku liniowym ale czy nie jest już za późno? oczywiście chodzi mi o opodatkowanie 2018 r. w zeznaniu pit w 2019 r.

    1. Dla działalności już prowadzonej nie ma takiej możliwości. Czas na zgłoszenie minął 20 stycznia. Podatek liniowy będzie można opłacać dopiero od 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *