Outsourcing kadr i płac i usług sekretarskich – Poznań

Outsourcing usług sekretarskich

Nasze główne motto brzmi „Profesjonalnie wspieramy Twój biznes”, dlatego też obok działalności głównej, polegającej na obsłudze księgowej i kadrowej firm wdrożyliśmy między innymi outsourcing usług sekretarskich. Usługa ta pozwala na kompleksowe zarządzanie sekretariatem klienta, od wystawienia faktury, poprzez jej wysyłkę, do prowadzenia terminarza spotkań. Takie podejście do obsługi firmy pozwala na kompleksowość świadczonej obsługi. Outsourcing usług sekretarskich jest korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych i mikro przedsiębiorstw, szczególnie tych, które do tej pory stosowało ręczne wystawianie faktur sprzedaży. Z uwagi na wejście z dniem 01.07.2018 przepisów w zakresie jpk wszystkie faktury będą musiały być wystawiane w formie elektronicznej. W ramach usługi sekretarskiej wysyłamy także dokumenty kadrowo-płacowe do pracowników naszych klientów (np. PIT 11)

Oustourcing kadr i płac

Poznań, a w zasadzie cała Wielkopolska to obszar o znikomym wskaźniku bezrobocia (mniej niż 2%). To powoduje, że rotacja zatrudnienia jest bardzo duża, ponieważ pracownicy migrują swobodnie pomiędzy firmami. Zwiększa to w sposób istotny ilość pracy w zakresie zarejestrowań i wyrejestrowań ZUS, sporządzania umów o pracę czy świadectw pracy. Powoduje też duże zaangażowanie pracodawców w poszukiwanie pracowników oraz trudności w ich doborze.

Co daje klientowi outsourcing kadr i płac ?

Usługa ta pozwala właścicielowi firmy na ograniczenie kosztów związanych z koniecznością zatrudnienia osoby posiadającej kwalifikacje w zakresie umiejętności obsługi kadr i płac. W Business Outsourcing Szlachetka dbamy o najwyższą jakość usług i odpowiednie umiejętności naszych pracowników, którzy uczestniczą w kursach i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych Poznań. Śledzimy też na bieżąco wszelkie zmiany zachodzące w przepisach nie tylko zakresu podatków i rachunkowości, dbamy również o to, aby nie zaskoczyły nas żadne zmiany w zakresie prawa pracy czy ubezpieczeń społecznych.

Jaki zakres usług wchodzi w nasz outsourcing kadr i płac ?

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi : sporządzanie umów o pracę, umów zleceń, świadectw pracy. Prowadzimy też ewidencję czasu pracy klienta. Jeśli zachodzi taka potrzeba kontrolujemy stan urlopów, terminy szkoleń BHP czy badan lekarskich pracowników. W ramach umowy dokonujemy tez wszelkich zgłoszeń i wyrejestrowań ZUS, sporządzany deklaracje miesięczne, RMUA roczne pracowników. Występujemy również w imieniu klienta w trakcie kontroli ZUS. W przypadku zainteresowania obsługą w różnych obszarach związanych z BHP również możemy zaoferować Państwu pełen zakres usług.